BIJUR DELIMON INTL. CENTRAL LUBRICATION SYSTEMS

BIJUR DELIMON INTL. CENTRAL LUBRICATION SYSTEMS

Egemay Ltd.Şti. Bijur-Delimon Intl. ürünlerinin TÜRKİYE tek yetkili distribütörüdür.

Hangi branşta ve dünyanın neresinde olursa olsun merkezi yağlama sistemi sanayinin vazgeçilmez gereksinimidir. DELIMON® 125 yıldır merkezi yağlama sistemleri geliştirmekte ve üretmektedir. DELIMON®’un gelişmede aldığı yol Demir Çelik endüstrisindeki gelişme kadar aşikardır. Bu bir rastlantı değildir çünkü, tarihi oldukça eski olan DELIMON® teknik yeniliklere daima ayak uydurmuştur. DELIMON® lokal şubeleri, distribütörleri ve iş ortakları ile sizin dilinizi konuşan deneyimli servis elemanları ile Avrupa’da Asya’da ve deniz aşırı 50’den fazla ülkede daima yanınızdadır

Tek Hatlı Sistemler

Yağ pompası ana yağ hattına bağlanan yan hatlar ile 100 adede kadar dağıtıcıya yağ basabilir. Pompanın ürettiği basınç ile dağıtıcılardaki her bir piston ayarlandığı miktar kadar yağı yağlama noktasına ulaştırır. Her yağlama noktası gereken yağı aldıktan sonra ana yağlama hattı otomatik veya manuel olarak ana tanka bağlanır ve hat içindeki basınç düşürülerek dağıtıcılar içindeki pistonlar ikinci yağlama pozisyonuna hazır hale gelir. Belirlenen bir aradan sonra ikinci yağlama periyodu başlar.

Azami yağlama noktası : 100
Azami hat uzunluğu : 30 m
Azami pompa basıncı : 150 bar.

Uygulama alanları: Presler, zımba presleri, giyotinler, şişe yıkama makinaları, paketleme makinaları, mengeneler, kesme makinaları.

Çift Hatlı Sistemler

Pompanın yağ besleyen ana yağlama hattı ile yağ tankına geri dönüş hattı bir yön değiştirme valfi ile alternatifli olarak bağlıdır. Her iki hatta da istendiği kadar yağ dağıtıcı bağlanabilir. Pompanın ürettiği basınç ile dağıtıcılara bağlı yağlama noktalarının yarısı istenilen miktarda yağlanır. Bu işlemden sonra yön değiştirme valfi devreye girerek basınç altındaki hattı pompa yağ tankına yönlendirir ve diğer hat devreye girerek pompanın bastığı yağı dağıtıcılara ulaştırarak bu defa dağıtıcılara bağlı yağlama noktalarının diğer yarısı istenilen miktarda yağlanır. Bu işlem ayarlanan zaman aralıkları içinde tekrarlanır.

Azami yağlama noktası : 1000
Azami hat uzunluğu : 150 m
Azami pompa basıncı : 400 bar.

Uygulama alanları: Demir ve çelik işletmeleri, haddehaneler, merdaneli ve valsli değirmenler, çimento fabrikaları, termik santraller, şeker fabrikaları, bira ve malt fabrikaları.

Çok Hatlı Sistemler

Her yağlama noktası besleme pompasından gelen bağımsız bir boru hattı ile yağlanır. Pompanın ürettiği basınç ile çıkışlardaki dozajlama valfi sayesinde istenilen miktardaki yağı yağlama noktasına ulaştırır. İstendiği takdirde takılacak progressive bir yağ dağıtıcı ile yağlama noktaları arttırılabilir.

Azami yağlama noktası : 36
Azami hat uzunluğu : 40 m
Azami pompa basıncı : 100 bar.

Uygulama alanları: Presler, zımba presleri, giyotinler, vinçler, asansörler, konveyörler, paketleme makinaları, taş kırıcılar, türbünler, briket presleri ve orman ürünleri işleme makinaları.

Progresiv Sistemler

Yağ pompası ana besleme borusu ile progresiv dağıtıcılara bağlıdır. Bu dağıtıcılarda bulunan pistonlar birbiri arka sıra devreye girerler. Pompanın her yağ basışında ayarlanan miktar kadar yağı yağlama noktasına ulaştırırlar. Bu yağ dağıtıcılara ikinci bir dağıtıcı takılarak yağlama noktası arttırılabilir.

Azami yağlama noktası : 100
Azami hat uzunluğu : 150 m
Azami pompa basıncı : 400 bar.

Uygulama alanları: Paketleme makinaları, presler, zımba presleri, giyotinler, orman ürünleri işleme makinaları.